BİLGİSAYAR VE INTERNET (Bilgi Platformu) => Haberler => Konuyu başlatan: Hêja üzerinde 04 Aralık 2018, 05:55:51 ÖS 17Konu Başlığı: Akıllı Telefona Dönüşebilen Akıllı Saat
Gönderen: Hêja üzerinde 04 Aralık 2018, 05:55:51 ÖS 17
http://www.youtube.com/watch?v=l5oNIzO_rCg# (http://www.youtube.com/watch?v=l5oNIzO_rCg#)
“Akıllı telefona dönüşebilen bir akıllı saat sahibi olmak varken neden ikisini ayrı ayrı taşıyasınız ki?” düşüncesiyle yola çıkan Shell, Indiegogo’da görebileceğimiz iki işlevli bir mobil elektronik cihaz üzerinde çalışıyor.

Shell adlı cihaz, saat olarak kullanılırken normal bir saat gibi bileğinizde duruyor. 4G Android telefon olarak kullanmak istediğinizde ise yerinden çıkarıp, her ikisi de anten görevi gören mikrofon ve hoparlör ‘kanatlarını’ açığa çıkarıyorsunuz. Bu akıllı telefon/akıllı saat, 360 derece döndürülebilen 12 megapiksel bir kameraya sahip.

Cihazın pil ömrüyle ilgili henüz bir bilgi paylaşılmadı; fakat mikrofon ve hoparlör görevi gören kanatları sallayarak cihazdaki dahili jeneratör sayesinde Shell’i şarj edebiliyorsunuz. Bu şekilde 3-5 dakikalık bir şarj ömrü elde edilebildiği söyleniyor. Cihazın sunduğu diğer özellikler arasında tamamen su geçirmez tasarım, Wi-Fi, Bluetooth, GPS ve GSM var. Alıntı Kaynak (https://www.dunyahalleri.com/akilli-telefona-donusebilen-akilli-saat/)