Seyirlik Filmler

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
anasayfa anasayfa ara giris kayit
   > GENEL (Bilgi Platformu) > Gönül Muhabbet ister... (Moderatör: Yonetim) > Seyirlik Filmler
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:

> GENEL (Bilgi Platformu) > Gönül Muhabbet ister... (Moderatör: Yonetim) > Seyirlik Filmler
Sayfa: 1 ... 4 5 [6]   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: Seyirlik Filmler  (Okunma Sayısı 92817 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
İSRA
Daimi Üye
**

Zalim zulüm eder, Kader adalet eder..

« Yanıtla #75 : 06 Ağustos 2018, 03:19:24 ÖS 15 »

Assalamualaikum Beijing / Selamünaleyküm Pekin (2014)
İslami evlilik modelinin esas alındığı, aşktan sevgiye uzanan süreci işleyen, nezih bir aile filmi..

Ve henüz vizyona girmeyen, çarpıcı olacağa benzeyen "Kerbela" filminin tanıtım yazısı:
Kerbela filmi için düğmeye basıldı. Muhammed'in (aleyhisselam) torunu Hüseyin'in (radıyallahuanh) Medine'de uğradığı zulüm ve yarenleriyle birlikte Kerbela'da şehit edilmesine uzanan süreci konu alan filmde, Hollywood'un iki ünlü aktörü Mel Gibson ile Morgan Freeman'ın rol alması bekleniyor.

Ahmet Turgut'un 'Aşkın Şehidi' adlı romanından beyaz perdeye uyarlanacak filmi, Erhan Baytimur yönetecek.

Ortadoğu Yapım Şirketi'nin yapımcılığını üstlendiği film için Mel Gibson ile görüşmelerin devam ettiği ve yakında sözleşme yapılacağı açıklandı. Gibson filmde; Yezid'in ordu komutanıyken Hüseyin'in (radıyallahuanh) tarafına geçerek ilk Kerbela şehidi olan 'Hürr bin Yezid'i (radıyallahuanh) canlandıracak. Müslüman olduğu konuşulan Gibson'ın, rol almak için çok istekli olduğu öğrenildi. Filmin diğer yıldızı Oscarlı aktör Morgan Freeman olacak. Usta aktör, filmde Şemun'u (Yezid'i sürekli ikaz eden kişi) canlandıracak.

Hollywood standartlarında bir prodüksiyonla hayata geçirilecek olan filmin çekimleri Fas'taki stüdyolarda yapılacak. Filmde Hüseyin'in (radıyallahuanh) yüzü gösterilmeyecek.

Kerbela; bir avuç mazlum ve mağdur Peygamber hanedanının binlerce askerle kuşatılmasının, iyiliğin ve kötülüğün, nurun ve zulmetin filme yansıtılmasıdır..

Türk sinemasına da ivme kazandıracak olan filmin sadece Türkiye'de değil, dünya çapında birçok ülkede gösterilmesi planlanıyor. Yetkililer, filmin birçok farklı dile çevrileceğini belirtirken, uluslararası standartlara uygun bir proje hazırlamak için, ciddi bir çalışma yürüttüklerini ifade etti. Kerbela'nın unutulmaz bir eser olacağını belirten yetkililer, Kasım ayındaki çekimler öncesi hazırlıkların son hızla devam ettiğini söyledi. (Alıntı)

because the most beautiful picture of life inside of me ..
maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #76 : 12 Ağustos 2018, 03:33:56 ÖS 15 »

The Invention of Lying / Yalanın İcadı [2009]

dün akşam (bir arkadaşın tavsiyesi üzerine) izledik.
konu çok güzel, tanrı, ahiret, cennet, cehennem gibi din üzerine kurgulanması daha da önemli kılıyordu ama din konusunu aşk konusu arasına sıkıştırıp ikinci plana atmış gibi hissettim. dini anlatıyı daha ön plana çıkarsa (misal pk gibi) daha da etkili olacağını düşünüyorum. elindeki sağlam malzemeyi (konuyu) iyi kullanamamış israf etmiş gibi.

bir de film direk cinsel bir konu üzerine başlaması ve yalan söylememek ile aklına gelen herşeyi söylemeyi karıştırmasından dolayı sert girdi. orda bir mantık hatası var, insanlar aklına ne gelirse hemen söylüyor. bu yalan söylememek değil ağzına geleni söylemek olarak nitelenir. yani biraz abartmışlar bu yönü.

ama; din bölümünü ele alırsak, gökteki birinden haber aldığını söyleyen (yani peygamberler) yalancı kişilerdir sonucu çıkmıyor mu sizce?
ben öyle algıladım.
herkes doğru söylüyor ama bir kişi gökten haber alıyor ve o tek yalan söyleyebilen kişi (ve zaten yalan söylüyor)

hatta şu diyalog da önemliydi:
aynı iş yerinde çalışan ve sevdiği kızı elinden alan "yakışıklı" kişi kızla konuşurken gökteki adam biri ile konuşacaksa onunla değil benimle konuşması gerekirdi diye ifadesi var. aynı mekke müşriklerinin liderlerinin ifadesiydi bu.

izlemek için
https://www.fullhdfilmizlesene.org/fantastik-filmler/yalanin-icadi-filmini-online-seyret/

filmleri tek başlık altına yığmak yerine, benim teklifim; her film için ayrı mesaj atın.
mesajın içeriğinde filmin poster resmi, kısa açıklaması ve varsa izlenebilecek link bırakın.
ve illaki altına sizin yorum ve değerlendirmenizi ekleyin. (lütfen)

böyle toplu olunca karambole gidiyor, dikkatimizi çekmiyor.
Teşekkürler, iyi seyirler Smiley
chamdali
Aktif Üye

« Yanıtla #77 : 08 Eylül 2018, 12:40:46 ÖS 12 »

Altın Ve Bakır [2011],
A Man Called Ove [2015]
Beyond The Blackboard [2011]
The Help / Duyguların Rengi [2011]
İmagine / Hayallerin Ötesinde [2012]
Secret Superstar [2017]
Poorna [2017]
Hichki [2018]
Doo-geun-doo-geun Nae-in-saeng / My Brilliant Life [2014]
Le Huitième Jour / Sekizinci Gün [1996]
The Man from Earth / Dünyalı [2007]
Black [2005]
Miracles From Heaven / Cennetin Mucizeleri [2016]
Wonder / Mucize [2017]
The Bookshop / Sahaf [2017]
PK / Peekay [2014]
Le Fils de L'autre / The Other Son / Diğer Oğul [2012]
Lion [2016]
Chce Sie Zyc / Life Feels Good / Her Şeye Rağmen [2013]
October Sky / Ekim düşü [1999]
God On Trial [2008]
Ben X [2007]
Le Trou / The Hole / Delik [1960]
Dangal [2016]
La Migliore Offerta / The Best Offer / En İyi Teklif [2013],

MMustafa
Daimi Üye
**

« Yanıtla #78 : 16 Ekim 2018, 08:55:52 ÖS 20 »

Mecid Mecidi'nin yönetmenliğini üstlendiği Baduk filmi, küçük çocukların körfezdeki petrol şeyhlerine nasıl köle edildiklerini anlatıyor; KAÇAKÇI (1992)

Filmi şu siteden izleyebilirsiniz:
http://www.yenikaynak.com/kacakci.html

Afgan Halkı Konulu Film:
Rus ve Amerikan işgalleri ve Taliban zulmü arasında kalan mazlum Afganistan halkının ümit ve sevinç arayışını konu alan İran filmi; GÜLÇEHRE (GÜLYÜZLÜ)

Filmi şu siteden izleyebilirsiniz: http://www.yenikaynak.com/gulcehre.html

Yetimhane Filmi:
1.Dünya Savaşında İran topraklarını işgal eden İngiltere, İran'da büyük bir kıtlık yaşanmasına yol açtı ve yaşanan kıtlık ve Veba hastalığı sonrası İran'da (18 milyonluk nüfustan) 9 milyondan fazla insan hayatını kaybetti. Film bu gerçekleri konu alıyor; İRAN YETİMHANESİ

İzleme sayfası: http://www.yenikaynak.com/iran-yetimhanesi.html

İngiliz işgaline karşı direnen İran’ın kahraman kuva-yı milliyesi.
Cengeli (ormanda yaşayanlar) adlı efsane milis hareketi.
Ve Osmanlı ile ittifak kurmuş İranlı komutan Mirza Küçük Han.
Mutlaka izlenmesi gereken bir film.
İyi seyirler
Sayfa: 1 ... 4 5 [6]   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!
Bu Sayfa 0.122 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu