-seyirlik filmler-

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
anasayfa anasayfa ara giris kayit
  İslami Düşünce Platformu > GENEL (Bilgi Platformu) > Gönül Muhabbet ister... (Moderatör: Yonetim) > -seyirlik filmler-
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:

İslami Düşünce Platformu > GENEL (Bilgi Platformu) > Gönül Muhabbet ister... (Moderatör: Yonetim) > -seyirlik filmler-
Sayfa: 1 ... 5 6 [7]   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: -seyirlik filmler-  (Okunma Sayısı 69199 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #90 : 07 Ağustos 2017, 05:05:39 ÖS 17 »

Alıntı sahibi: maxpayna
site hiç mi açılmıyor yoksa site açılıyor da video penceresi mi hata veriyor?
onun için farklı eklentilerin yüklenmesi ve güncellenmesi gerekiyor; adobe firmasının programcıkları gibi. hangisi derdinize derman olur onu bilemiyorum. hata yazısı var mı pencerede?
Evet, video penceresi hata veriyor. Sizin paylaştığınız filmin linkinde de aynı durum söz konusu oldu. Acaba Nasır'ın önerdiği şu Adblock eklentisi reklamlardan ötürü açılmasını engelliyor olabilir mi... Siz de kurmuştunuz diye hatırlıyorum, devre dışı bırakmadıysanız ve hala kuruluysa(?) o zaman sebebi bu olamaz.

adblock ben de kurdum aktif çalışıyor.
farklı herhangi siteleri açıp videolara bakmaya çalışın
mesela haber sitelerinin video sayfaları.
videoları çalıştıran eklentiler var , onların güncel olarak kurulu olması lazım.

adobe flash player olabilir en bilineni.
hah bakındım da java eklentisi de olabilir

bu vb eklenti programlar nedeni ile olabilir. deneme yanılma yolu ile ya da google dan sorarak da bulabilinir belki

maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #91 : 30 Ağustos 2017, 06:05:26 ÖS 18 »

12 kızgın adam
1957 yapımı bir film.
Tek  bir oda içinde geçiyor ama enteresan konusu var.

Ayda yılda bi film izledim paylaşayım  Smiley Cheesy
Ağyar
Üye
*

« Yanıtla #92 : 31 Ağustos 2017, 08:29:08 ÖÖ 08 »

XplusY  yapımı 2014 olduğu için belki izlemeyen kalmamıştır
chamdali
Aktif Üye

« Yanıtla #93 : 26 Temmuz 2018, 06:56:53 ÖS 18 »

Black [2005]

sağır ve kör bir kız olan Michelle'in hayata tutunma çabasını mutlaka izleyin, mutlaka...

PK [2014]

filmin ilk yarım saatinde romantik bir giriş var. sonrası ise dinle uzaktan yakından ilgisi olanlar için ciddi sorgulamalar içeriyor komedi tadında.

Imagine That / Hayal Et [2009]

Altın Ve Bakır [2011]

İmagine / Hayallerin Ötesinde [2012]

The Help / Duyguların Rengi [2011]

A Man Called Ove [2015]

Beyond The Blackboard [2011]

Secret Superstar [2017]

"Hayaller temel haktır!"

Modern bir baba kız hikâyesi.

Hichki [2018]

Tourette Sendromlu Naina öğretmenin hikâyesi...

Poorna [2017]

Hindistanlı bir genç kızın Everest macerası.

Maudie [2016]

Gerçek bir yaşam öyküsü, çok başarılı iki oyunculuk, izlenesi bir film.

Doo-geun-doo-geun Nae-in-saeng / My Brilliant Life / Mükemmel Yaşamım [2014]

Progeria hastası olan bir gencin yaşamından bir kesit..

Not: 1.Film bence daha iyi işlenebilirdi.
2.Aynı hastalığın işlendiği 2009 Hint yapımı Paa da izlenebilir.

Miracles From Heaven / Cennetin Mucizeleri [2016]

Hasta bir kız, fedakâr bir anne, iyi bir doktor ama en önemlisi yılmadan çaba göstermek.

Bogowie / Tanrılar [2014]

Polonyada ilk kalp nakli yapan doktorun hikayesi. 1980 ler, komünist rejim ve bir doktor...

Remember Sunday / Pazarı Unutma [2013]

Hafıza problemi nedeniyle her gün bazı şeyleri yeniden hatırlaması gereken bir adamın hikâyesi...

Wonder / Mucize [2017]

Filmin tanıtımı adına birkaç şey söylüyorum genelde, onun için buna da söyleyeyim: Mutlaka izleyin!

The Bookshop / Sahaf [2017]

Sade, gösterişsiz, (kimileri için çok can sıkıcı da olabilir [ama aslında/bana göre güzel]) mekân çekimleri çok başarılı bir kitap/çı hikâyesi...

Extraordinary Measures / Sınırda Yaşayanlar [2010]

İki çocuğu pompe hastası bir adamın, hastalığa deva arama serüvenini anlatan bir film. Kurgusu, işlenişi, oyunculukları fena değil.

Collateral Beauty / Gizli Güzellik [2016]

Kurgusu ve konusu güzel bir film. 6 yaşındaki kızı ölen bir adam üzerinde ölüm, sevgi ve zaman üzerine küçük bir sorgulama içeriyor.

I, Daniel Blake [2016]

Bürokrasinin soğuk yüzüne rağmen, insanın insana tutunma çabası; dibe itilen birinin, dibe giden bir başkasını yukarı çekme çabası..

The Man from Earth / Dünyalı [2007]

Tek mekânda ve katılımcıların sohbeti ile devam eden ilginç ve güzel bir film.

Le Fils de L'autre / The Other Son / Diğer Oğul [2012]

Filistin ve İsrail sorununa farklı bir bakış.Doğum sonrası çocukları karışan biri Filistinli diğeri İsrailli iki aile. Çocuklar 18 yaşında gerçek ailelerini öğreniyorlar.

Lion [2016]

Bir kayboluş hikâyesi. Gereksiz birkaç sahne dışında izlenmesini öneriyorum. 5 yaşında bir çocuk istemeden yaklaşık 1600 km.lik bir yolculukla ülkenin öte ucunda buluyor kendini.

Chce Sie Zyc / Life Feels Good / Her Şeye Rağmen [2013]

Bir insanla iletişim kurabilmenin, kendini ifade edebilmenin ne muhteşem bir şey olduğunu anlatan ve kendisi hakkında; "Onun bitkiden farkı yok" denen, doğuştan beyin felçli Mateusz'un hikâyesi..

Not: 1.Sadece Mateusz'u canlandıran ikilinin performansı için bile izlenir.
2.Birkaç sahnede rahatsız edici görüntüler olabilir.

October Sky / Ekim düşü [1999]

Kömür madenciliği ile geçinen bir kasaba. Gençlerin kasabadan kurtulmak, üniversiteye gitmek için futbol bursundan başka bir seçenekleri yok gibi. Bu şartlar altında bir grup genç, bir ideal etrafında birleşiyorlar..

Sling Blade / Bıçak Sırtı [1996]

Gözlerden ırak kalmış müthiş bir film. İşlediği cinayet sebebiyle akıl hastanesine yatırılan kahramanımız 25 yıl sonra serbest kalarak topluma karışır. Yönetmen, senarist ve başrol oyuncumuz aynı kişi. Oyunculuk performansı ile öne çıkan başarılı bir drama.

Bajrangi Bhaijaan [2015]

Konusu, manzaraları, küçük kızın tatlılığı, sahibini zaman zaman saf konumuna düşürse de söz'e verilen ehemmiyet, bir başkası için karşılıksız fedakarlık gibi bir çok güzelliği bir arada barındıran güzel bir film. Annelerimizin güzel bir duası vardır; "Allah iyilerle karşılaştırsın" diye. Filmde 6 yaşında sevimli bir kızcağız var, o güne kadar hiç konuşmamış. Komşu ülkede kayboluyor ve iyi bir insanla karşılaşıyor. Kahramanımız kızı ailesine kavuşturmak için çaba sarf ediyor.

Front of the Class [2008]

Konusu gerçek bir hayat hikayesinden alınan filmde Tourette sendromlu Brad Cohen'in hastalığına rağmen azimli mücadelesi anlatılıyor. Mezun olduktan sonra başvurduğu 24 okula öğretmen olarak kabul edilmedi ama o yılmadan arayışına devam etti. Fark yaratmak için kararlıydı; sonunda bir okul kabul etti. Önce kendini tanıttı, sonra sevdirdi ve en sonunda da okulunda yılın öğretmeni seçildi. [alıntı]

Forever My Girl [2018]

Sadece küçük kız için bile izlenebilir...

Castaway On The Moon / Kim'in Adası, [2009]

Şehrin ortasında ıssız bir adaya düşen adamın hikayesi..

Only The Brave / Korkusuzlar [2017]

Gerçek hayattan uyarlanmış, orman yangınlarına karşı canları pahasına mücadeele eden bir ekibin dramatik hikayesi.

Ben X [2007]

Dış dünyadan bağımsız bir şekilde yaşamını sürdürmekte olan Ben, gününün büyük bir kısmını “Archlord” isimli oyunu oynayarak geçirmektedir. Oyunda, çok güçlü, saygı duyulan bir karakteri vardır. Ben'in en büyük hayali, gerçek hayatta da oyundaki gibi bir karaktere sahip olmaktır. Fakat “Otizm” adı verilen hastalığı yüzünden bu hiç de kolay değildir.

Dschungelkind / Jungle Child / Orman çocuğu [2011]

Belgesel niyetiyle izlenebilir. 70 lerin sonu. Dil bilimci bir baba, batı papua’da yaşayan bir kabilenin dilini öğrenmek için beş kişilik ailesi ile birlikte ormana yerleşir...

Waking Life [2001]

"Bir keresinde bir arkadaşım şunu söylemişti: Yapacağın en kötü hata, hayatın bekleme odasında gerçekten de uyuyorken, yaşadığını düşünmektir."

"İktidarın bizden istediği edilgin gözlemciler olmamızdır. Ve onlar bize başka bir seçenek vermezler. Arada sırada bütünüyle simgesel değerde bir katılım eylemi olan oy vermenin dışında tabii. Sağcı bir kukla mı yoksa solcu bir kukla mı olmak istersin?"

The Invention of Lying / Yalanın İcadı [2009]

Herkes zihninden geçeni, düşünmeden / süzgeçten geçirmeden söylüyor. Duyan herkes de olduğu gibi kabul ediyor.

Camino [2008]

Camino, omuriliğindeki tümörle yaşamaya çalışan küçük bir kız...

Dangal [2016]

Güreşçi bir baba ve kızlarının başarı hikâyesi..

Dabba / The Lunchbox / Sefertası [2013]

Mumbay (Hindistan)' da her gün 160.000 sefertası evlerden alınıp işyerlerine servis ediliyor. [Sadece bu kısım için bile izlenir] Bir ablamızın yaptığı yemekler kocası yerine sehven başka birine ulaşır ve iletişim başlar. [Sefertası taşıyıcıları çok iddialıdır: “Biz asla yanlış yapmayız”]

Do-ga-ni / Silenced / Sessizlik [2011]

"mücadele etmemizin sebebi dünyayı değiştirmek için değil, dünyanın bizi değiştirmesine izin vermemek için"

Not: Konu başlığı altındaki film tavsiyelerimi tek ileti altında toplayınca başlıktaki diğer mesajlarımı sildim. Bu arada alıntı yapmadan bana cevap vermiş bazı arkadaşların da mesajları boşlukta kalmış olabilir. Özürlerimi iletiyorum.

« Son Düzenleme: 12 Ağustos 2018, 07:37:29 ÖS 19 Gönderen: chamdali » Logged
İSRA
Daimi Üye
**

Zalim zulüm eder, Kader adalet eder..

« Yanıtla #94 : 06 Ağustos 2018, 03:19:24 ÖS 15 »

Assalamualaikum Beijing / Selamünaleyküm Pekin (2014)
İslami evlilik modelinin esas alındığı, aşktan sevgiye uzanan süreci işleyen, nezih bir aile filmi..

Ve henüz vizyona girmeyen, çarpıcı olacağa benzeyen "Kerbela" filminin tanıtım yazısı:
Kerbela filmi için düğmeye basıldı. Muhammed'in (aleyhisselam) torunu Hüseyin'in (radıyallahuanh) Medine'de uğradığı zulüm ve yarenleriyle birlikte Kerbela'da şehit edilmesine uzanan süreci konu alan filmde, Hollywood'un iki ünlü aktörü Mel Gibson ile Morgan Freeman'ın rol alması bekleniyor.

Ahmet Turgut'un 'Aşkın Şehidi' adlı romanından beyaz perdeye uyarlanacak filmi, Erhan Baytimur yönetecek.

Ortadoğu Yapım Şirketi'nin yapımcılığını üstlendiği film için Mel Gibson ile görüşmelerin devam ettiği ve yakında sözleşme yapılacağı açıklandı. Gibson filmde; Yezid'in ordu komutanıyken Hüseyin'in (radıyallahuanh) tarafına geçerek ilk Kerbela şehidi olan 'Hürr bin Yezid'i (radıyallahuanh) canlandıracak. Müslüman olduğu konuşulan Gibson'ın, rol almak için çok istekli olduğu öğrenildi. Filmin diğer yıldızı Oscarlı aktör Morgan Freeman olacak. Usta aktör, filmde Şemun'u (Yezid'i sürekli ikaz eden kişi) canlandıracak.

Hollywood standartlarında bir prodüksiyonla hayata geçirilecek olan filmin çekimleri Fas'taki stüdyolarda yapılacak. Filmde Hüseyin'in (radıyallahuanh) yüzü gösterilmeyecek.

Kerbela; bir avuç mazlum ve mağdur Peygamber hanedanının binlerce askerle kuşatılmasının, iyiliğin ve kötülüğün, nurun ve zulmetin filme yansıtılmasıdır..

Türk sinemasına da ivme kazandıracak olan filmin sadece Türkiye'de değil, dünya çapında birçok ülkede gösterilmesi planlanıyor. Yetkililer, filmin birçok farklı dile çevrileceğini belirtirken, uluslararası standartlara uygun bir proje hazırlamak için, ciddi bir çalışma yürüttüklerini ifade etti. Kerbela'nın unutulmaz bir eser olacağını belirten yetkililer, Kasım ayındaki çekimler öncesi hazırlıkların son hızla devam ettiğini söyledi. (Alıntı)

because the most beautiful picture of life inside of me ..
maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #95 : 12 Ağustos 2018, 03:33:56 ÖS 15 »

The Invention of Lying / Yalanın İcadı [2009]

Herkes zihninden geçeni, düşünmeden / süzgeçten geçirmeden söylüyor. Duyan herkes de olduğu gibi kabul ediyor.

Dün akşam (bir arkadaşın tavsiyesi üzerine) izledik.
konu çok güzel, tanrı, ahiret, cennet, cehennem gibi din üzerine kurgulanması daha da önemli kılıyordu ama din konusunu aşk konusu arasına sıkıştırıp ikinci plana atmış gibi hissettim. dini anlatıyı daha ön plana çıkarsa (misal pk gibi) daha da etkili olacağını düşünüyorum.
elindeki sağlam malzemeyi (konuyu) iyi kullanamamış israf etmiş gibi.

bir de film direk cinsel bir konu üzerine başlaması ve yalan söylememek ile aklına gelen herşeyi söylemeyi karıştırmasından dolayı sert girdi. orda bir mantık hatası var, insanlar aklına ne gelirse hemen söylüyor. bu yalan söylememek değil ağzına geleni söylemek olarak nitelenir. yani biraz abartmışlar bu yönü.

ama; din bölümünü ele alırsak, gökteki birinden haber aldığını söyleyen (yani peygamberler) yalancı kişilerdir sonucu çıkmıyor mu sizce?
ben öyle algıladım.
herkes doğru söylüyor ama bir kişi gökten haber alıyor ve o tek yalan söyleeybilen kişi (ve zaten yalan söylüyor)

hatta şu diyalog da önemliydi:
aynı iş yerinde çalışan ve sevdiği kızı elinden alan "yakışıklı" kişi kızla konuşurken gökteki adam biri ile konuşacaksa onunla değil benimle konuşması gerekirdi diye ifadesi var. aynı mekke müşriklerinin liderlerinin ifadesiydi bu.

izlemek için

https://www.fullhdfilmizlesene.org/fantastik-filmler/yalanin-icadi-filmini-online-seyret/

Not: Konu başlığı altındaki film tavsiyelerimi tek ileti altında toplayınca başlıktaki diğer mesajlarımı sildim. Bu arada alıntı yapmadan bana cevap vermiş bazı arkadaşların da mesajları boşlukta kalmış olabilir. Özürlerimi iletiyorum.

benim teklifim tek başlık altına yığmak yerine her film için ayrı mesaj atın ve;
mesajın içeriğinde filmin poster resmi, kısa açıklaması ve varsa izlenebilecek link bırakın.
ve illaki altına sizin yorum ve değerlendirmenizi ekleyin. (lütfen)

böyle toplu olunca karambole gidiyor, dikkatimizi çekmiyor.
Teşekkürler iyi seyirler Smiley

maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #96 : 12 Ağustos 2018, 03:40:23 ÖS 15 »

örnek bir paylaşım yapayım müsadenizle:

Filmin Adı :  Yalanın İcadı - The Invention of Lying

Açıklama: Yalan söylenilmeyen bir dünyada kişisel çıkarı için yalan söyleme fırsatı yakalayan bir kişinin komik hayatını içeriyor.
(siteden alıntı açıklama)

izlemek için :

https://www.fullhdfilmizlesene.org/fantastik-filmler/yalanin-icadi-filmini-online-seyret/

benim değerlendırmem:
xxx ttt yyy ggg dddd  (üstte anlattığım için tekrar buraya almadım)  Smiley

chamdali
Aktif Üye

« Yanıtla #97 : 12 Ağustos 2018, 07:17:59 ÖS 19 »

Do-ga-ni / Silenced / Sessizlik [2011]

filmin sonundan bir anektod:

"mücadele etmemizin sebebi dünyayı değiştirmek için değil, dünyanın bizi değiştirmesine izin vermemek için"

filmi izleme niyetinde olanlar için, filmin sert ve etkili bir anlatımı olduğunu baştan belirteyim.

dilsiz ve sağır ve hatta bazıları yetim olan çocukların yaşadığı bir yurtta geçiyor film.
bazı sahneleri görmeye yüreğiniz yetmeyebilir ama izleyin; nasıl bir dünyada yaşadığımızın bir göstergesi olarak.
şiddet yanlısı biri değilim ama o saksının yerinde olmayı diledim [filmi izleyenler bu cümlemi  anlayacaklar].

izleme linki:

http://www.altyazilifilmizle.org/sessizlik-silenced-do-ga-ni-izle.html
« Son Düzenleme: 12 Ağustos 2018, 07:41:40 ÖS 19 Gönderen: chamdali » Logged
Sayfa: 1 ... 5 6 [7]   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!
Bu Sayfa 0.276 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu