Seyirlik Filmler

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
anasayfa anasayfa ara giris kayit
   > GENEL (Bilgi Platformu) > Gönül Muhabbet ister... (Moderatör: Yonetim) > Seyirlik Filmler
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:

> GENEL (Bilgi Platformu) > Gönül Muhabbet ister... (Moderatör: Yonetim) > Seyirlik Filmler
Sayfa: 1 ... 3 4 [5]   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: Seyirlik Filmler  (Okunma Sayısı 72798 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #60 : 07 Ağustos 2017, 03:45:40 ÖS 15 »

Kautokeino İsyanı isimli filmi merak edip izlemek istedim ama bulamadım. İndirerek izlediniz galiba...downloads yapabileceğim bir link mevcut mudur?
Ben indirerek izlediğim için online izleme imkanına hiç bakmıyorum eklediğim filmlerin. Farkına vardım iletinizle, teşekkür ederim.

Biraz baktım online izlenebilir mi diye; şu siteden İngilizce altyazılı izlenebiliyor:

http://www.inndirmedenfilmizle.com/kautokeino-rebellion-film-izle.html

Torrent programı kullanarak indirebilirsiniz. Uzun zamandır bu yöntemi kullanıyorum. İsterseniz torrent linki verebilirim.
Linki kaç defadır tıklıyorum, error veriyor hep. Linkteki videoyu tıkladınız mı?.. Tıklamadıysanız yahut tıkladıysanız bile tekrar tıklayıp sonucu yazar mısınız rica etsem.

Programı yükledim, linki yazar ve nasıl yapılacağına dair bilgilendirirseniz denerim.
Torrent programı kullanarak şöyle indirebilirsiniz:

Torrent sitelerinden film indirirken önce filmi aratıyoruz. Karşımıza, varsa eğer filme ait yüklenmiş dosyalar çıkıyor. Filmin boyutuna ve paylaşanların sayısına göre birini seçiyoruz.

The Kautokeino Rebellion filmi üzerinden devam edelim:

https://thepiratebay.org/torrent/5631979/KautokeinoopprA_ret_(The_Kautokeino-rebellion).2008.norsk_tale_o linkine tıklayıp, açılan sayfada Get this torrent yazan yere tıklıyoruz. Karşımıza hangi uygulama ile açacağımızı soran küçük pencere geliyor. Torrent programını seçip uygulamayı açtığımızda torrent programı açılıyor ve filmi/dosyayı nereye indireyim diye soruyor. Yeri seçip tamam dediğinizde program filmi indirmeye başlıyor. Güzel yanı herhangi bir nedenle pc yi kapasanız bile yeniden açtığınızda indirme kaldığı yerden devam ediyor.

Daha ayrıntılı bir anlatım için şuraya bakabilirsiniz:
http://www.cagdasalagoz.com/torrent-nedir-nasil-kullanilir/

Pc'den şimdi denedim link açılıyor, film izlenebiliyor.
Lakin ne dublaj var ne türkçe altyazı. Altyazı bile ingilizce  Smiley
maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #61 : 07 Ağustos 2017, 03:49:32 ÖS 15 »

burada paylaşıldı mı bilmem,
şöyle enterasan bir film varı,
konusu şöyle :

Altı çocuklu bir aile ve ebeveynleri Ben (Viggo Mortensen) ve Leslie (Trin Miller) şehirden uzak ormanlık alandaki evlerinde yaşamlarını sürdürmektedir. Ben ABD'nin politikalarına karşı çıkmaktadır ve çocuklarını doğada hayatta kalma konusunda oldukça uzmanlaştırmış bir babadır. Lessie'nin Bipolar hastalığına yakalanması ve intihar etmesi sonucu bütün ailenin yaşamı alt üst olur. Leslie'nin babası hristiyan törenine uygun olarak gömülmesine isterken Ben ve çocuklar farklı düşünmektedir. Yine aile zor günler, zor kararlar eşiğindedir.

izlemek için:

http://www.inndirmedenfilmizle.com/kaptan-fantastik-captain-fantastic-2016-turkce-dublaj-izle.html/4

maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #62 : 07 Ağustos 2017, 04:43:18 ÖS 16 »

Pc'den şimdi denedim link açılıyor, film izlenebiliyor.
Lakin ne dublaj var ne türkçe altyazı. Altyazı bile ingilizce  Smiley
Film dili İngilizce ise, altyazının da aynı dilde olması enteresan olur.
chamdali: ''Biraz baktım online izlenebilir mi diye; şu siteden İngilizce altyazılı izlenebiliyor'' şeklinde yazmış ama yazdığı şekilde mi yoksa İngilizce ama altyazılı mı tam emin olamamamıştım. 2 soru işaretini de gidermiş oldunuz böylece teşekkürler..

Bu durumda 2.ricamı yönelteyim(ikinize de):
Programlar listesine bakınıp hangi video açıcılar mevcut yazar mısınız(örn: Windows media player, Adobe flaş player, Gom player vb.), böylece bir program eksikliğinden sebeple mi açılmadığını öğrenebilirim.

maxpayna, önerdiğiniz film de konusu itibarıyla güzel bir film gibi duruyor... Doğa manzarası da bolca varsa +bonus.

Bu arada yeni öğrendiğim bir haberi paylaşayım:
Ülkemizdeki Progeria hastası 2 kişiden biri olarak andığım Gamze, yokmuş meğer..28 Haziran 2017 de hayata veda etmiş.. http://www.aksam.com.tr/yasam/yaslanma-hastasi-gamze-yagar-hayatini-kaybetti/haber-637969

filmin orjinali danimarka vd birkaç ülke saymış orjinal ingilizce değil yani. bu yüzden alt yazı ingilizce olmuş.

programlar listesinde bilgisayarınızda hangi programlar yüklü ise onları gösterir.
mesela benimkine baktım
vlc player
media player classic
gom player
movie maker
windows media player

bunlar var . vlc player kurabilirsiniz bazı açılmayan formatları detekler.

site hiç mi açılmıyor yoksa site açılıyor da video penceresi mi hata veriyor.
onun için farklı eklentilerin yüklenmesi ve güncellenemsi gerekiyor. adobe firmasının programcıkları gibi
hangisi derdinize derman olur onu bilemiyorum. hata yazısı var mı pencerede ?

maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #63 : 07 Ağustos 2017, 05:05:39 ÖS 17 »

Alıntı sahibi: maxpayna
site hiç mi açılmıyor yoksa site açılıyor da video penceresi mi hata veriyor?
onun için farklı eklentilerin yüklenmesi ve güncellenmesi gerekiyor; adobe firmasının programcıkları gibi. hangisi derdinize derman olur onu bilemiyorum. hata yazısı var mı pencerede?
Evet, video penceresi hata veriyor. Sizin paylaştığınız filmin linkinde de aynı durum söz konusu oldu. Acaba Nasır'ın önerdiği şu Adblock eklentisi reklamlardan ötürü açılmasını engelliyor olabilir mi... Siz de kurmuştunuz diye hatırlıyorum, devre dışı bırakmadıysanız ve hala kuruluysa(?) o zaman sebebi bu olamaz.

adblock ben de kurdum aktif çalışıyor.
farklı herhangi siteleri açıp videolara bakmaya çalışın
mesela haber sitelerinin video sayfaları.
videoları çalıştıran eklentiler var , onların güncel olarak kurulu olması lazım.

adobe flash player olabilir en bilineni.
hah bakındım da java eklentisi de olabilir

bu vb eklenti programlar nedeni ile olabilir. deneme yanılma yolu ile ya da google dan sorarak da bulabilinir belki

maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #64 : 30 Ağustos 2017, 06:05:26 ÖS 18 »

12 kızgın adam
1957 yapımı bir film.
Tek  bir oda içinde geçiyor ama enteresan konusu var.

Ayda yılda bi film izledim paylaşayım  Smiley Cheesy
Ağyar
Üye
*

« Yanıtla #65 : 31 Ağustos 2017, 08:29:08 ÖÖ 08 »

XplusY  yapımı 2014 olduğu için belki izlemeyen kalmamıştır
İSRA
Daimi Üye
**

Zalim zulüm eder, Kader adalet eder..

« Yanıtla #66 : 06 Ağustos 2018, 03:19:24 ÖS 15 »

Assalamualaikum Beijing / Selamünaleyküm Pekin (2014)
İslami evlilik modelinin esas alındığı, aşktan sevgiye uzanan süreci işleyen, nezih bir aile filmi..

Ve henüz vizyona girmeyen, çarpıcı olacağa benzeyen "Kerbela" filminin tanıtım yazısı:
Kerbela filmi için düğmeye basıldı. Muhammed'in (aleyhisselam) torunu Hüseyin'in (radıyallahuanh) Medine'de uğradığı zulüm ve yarenleriyle birlikte Kerbela'da şehit edilmesine uzanan süreci konu alan filmde, Hollywood'un iki ünlü aktörü Mel Gibson ile Morgan Freeman'ın rol alması bekleniyor.

Ahmet Turgut'un 'Aşkın Şehidi' adlı romanından beyaz perdeye uyarlanacak filmi, Erhan Baytimur yönetecek.

Ortadoğu Yapım Şirketi'nin yapımcılığını üstlendiği film için Mel Gibson ile görüşmelerin devam ettiği ve yakında sözleşme yapılacağı açıklandı. Gibson filmde; Yezid'in ordu komutanıyken Hüseyin'in (radıyallahuanh) tarafına geçerek ilk Kerbela şehidi olan 'Hürr bin Yezid'i (radıyallahuanh) canlandıracak. Müslüman olduğu konuşulan Gibson'ın, rol almak için çok istekli olduğu öğrenildi. Filmin diğer yıldızı Oscarlı aktör Morgan Freeman olacak. Usta aktör, filmde Şemun'u (Yezid'i sürekli ikaz eden kişi) canlandıracak.

Hollywood standartlarında bir prodüksiyonla hayata geçirilecek olan filmin çekimleri Fas'taki stüdyolarda yapılacak. Filmde Hüseyin'in (radıyallahuanh) yüzü gösterilmeyecek.

Kerbela; bir avuç mazlum ve mağdur Peygamber hanedanının binlerce askerle kuşatılmasının, iyiliğin ve kötülüğün, nurun ve zulmetin filme yansıtılmasıdır..

Türk sinemasına da ivme kazandıracak olan filmin sadece Türkiye'de değil, dünya çapında birçok ülkede gösterilmesi planlanıyor. Yetkililer, filmin birçok farklı dile çevrileceğini belirtirken, uluslararası standartlara uygun bir proje hazırlamak için, ciddi bir çalışma yürüttüklerini ifade etti. Kerbela'nın unutulmaz bir eser olacağını belirten yetkililer, Kasım ayındaki çekimler öncesi hazırlıkların son hızla devam ettiğini söyledi. (Alıntı)

because the most beautiful picture of life inside of me ..
maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #67 : 12 Ağustos 2018, 03:33:56 ÖS 15 »

The Invention of Lying / Yalanın İcadı [2009]

dün akşam (bir arkadaşın tavsiyesi üzerine) izledik.
konu çok güzel, tanrı, ahiret, cennet, cehennem gibi din üzerine kurgulanması daha da önemli kılıyordu ama din konusunu aşk konusu arasına sıkıştırıp ikinci plana atmış gibi hissettim. dini anlatıyı daha ön plana çıkarsa (misal pk gibi) daha da etkili olacağını düşünüyorum. elindeki sağlam malzemeyi (konuyu) iyi kullanamamış israf etmiş gibi.

bir de film direk cinsel bir konu üzerine başlaması ve yalan söylememek ile aklına gelen herşeyi söylemeyi karıştırmasından dolayı sert girdi. orda bir mantık hatası var, insanlar aklına ne gelirse hemen söylüyor. bu yalan söylememek değil ağzına geleni söylemek olarak nitelenir. yani biraz abartmışlar bu yönü.

ama; din bölümünü ele alırsak, gökteki birinden haber aldığını söyleyen (yani peygamberler) yalancı kişilerdir sonucu çıkmıyor mu sizce?
ben öyle algıladım.
herkes doğru söylüyor ama bir kişi gökten haber alıyor ve o tek yalan söyleyebilen kişi (ve zaten yalan söylüyor)

hatta şu diyalog da önemliydi:
aynı iş yerinde çalışan ve sevdiği kızı elinden alan "yakışıklı" kişi kızla konuşurken gökteki adam biri ile konuşacaksa onunla değil benimle konuşması gerekirdi diye ifadesi var. aynı mekke müşriklerinin liderlerinin ifadesiydi bu.

izlemek için
https://www.fullhdfilmizlesene.org/fantastik-filmler/yalanin-icadi-filmini-online-seyret/

filmleri tek başlık altına yığmak yerine, benim teklifim; her film için ayrı mesaj atın.
mesajın içeriğinde filmin poster resmi, kısa açıklaması ve varsa izlenebilecek link bırakın.
ve illaki altına sizin yorum ve değerlendirmenizi ekleyin. (lütfen)

böyle toplu olunca karambole gidiyor, dikkatimizi çekmiyor.
Teşekkürler, iyi seyirler Smiley
chamdali
Aktif Üye

« Yanıtla #68 : 08 Eylül 2018, 12:40:46 ÖS 12 »

Altın Ve Bakır [2011],
A Man Called Ove [2015]
Beyond The Blackboard [2011]
The Help / Duyguların Rengi [2011]
İmagine / Hayallerin Ötesinde [2012]
Secret Superstar [2017]
Poorna [2017]
Hichki [2018]
Doo-geun-doo-geun Nae-in-saeng / My Brilliant Life [2014]
Le Huitième Jour / Sekizinci Gün [1996]
The Man from Earth / Dünyalı [2007]
Black [2005]
Miracles From Heaven / Cennetin Mucizeleri [2016]
Wonder / Mucize [2017]
The Bookshop / Sahaf [2017]
PK / Peekay [2014]
Le Fils de L'autre / The Other Son / Diğer Oğul [2012]
Lion [2016]
Chce Sie Zyc / Life Feels Good / Her Şeye Rağmen [2013]
October Sky / Ekim düşü [1999]
God On Trial [2008]
Ben X [2007]
Le Trou / The Hole / Delik [1960]
Dangal [2016]
La Migliore Offerta / The Best Offer / En İyi Teklif [2013],

Sayfa: 1 ... 3 4 [5]   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!
Bu Sayfa 0.183 Saniyede 22 Sorgu ile Oluşturuldu