Cemaat-i İslami Lideri Abdulkadir Molla İdam Edildi

Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
anasayfa anasayfa ara giris kayit
   > GÜNDEMDEKİLER > Ülkemizden > GÜNDEM > Cemaat-i İslami Lideri Abdulkadir Molla İdam Edildi
Kullanıcı Adı: Beni Hatirla?
Şifre:

> GÜNDEMDEKİLER > Ülkemizden > GÜNDEM > Cemaat-i İslami Lideri Abdulkadir Molla İdam Edildi
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: Cemaat-i İslami Lideri Abdulkadir Molla İdam Edildi  (Okunma Sayısı 10937 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
maxpayna
Genel Yönetici
*

« : 14 Aralık 2013, 05:32:27 ÖS 17 »

KAYNAK
maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #1 : 14 Aralık 2013, 05:37:41 ÖS 17 »

Bangladeş'te Halk Sokaklarda İdamı Protesto Ediyor

Burası Bangladesh ! Protesto Gösterileri Mahşerin Provasına Döndü

Bangladeş'te dün idam edilen Cemaat-i İslami Lideri Şehid Abdulkadir Molla için kılınan gıyabi cenaze namazı öncesinde ve sonrasında birçok noktada polisle göstericiler arasında çatışmalar çıktı.

bu da ZAMAN gazetesi haberi. doğru ise müslümanlar hindulara saldırmışmış...

KAYNAK
maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #2 : 14 Aralık 2013, 05:39:19 ÖS 17 »

Abdulkadir Mollanın idam Tarihine Bakin !

maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #3 : 14 Aralık 2013, 05:41:42 ÖS 17 »

tek muhalif o da kaale alınırsa...

maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #4 : 14 Aralık 2013, 05:57:42 ÖS 17 »

ölen öldü kalan sağlar bizimdir...
ama benim rahatsız olduğum aklıma takılan hususlar var arkadaşlar
birlikte soralım düşünelim cevapları bulalım inşallah...

daha önce ismini hiiiç duymadığımız bir insan idam ediliyor diye sosyal medya ayağa kaldırılıyor.
 herkes de omuz veriyor destek oluyor üzülüyor
ama bir allahın kulu da "iyi da aga bu adam kim" diye sorma gereği hissetmiyor ?
 kötü demiyorum ama iyi olduğunu iyiliğini geçtim kimliğini düşüncesini duruşunu hangimiz tanıyor ?
 dalgaya takılan/kapılan coşuyor gidiyor.

abdulkadir molla kimdir yaşamı düşüncesi akidesi duruşu eylemi söylemi nedir ? bilen var mı ?
  cemaati islamii lideri deniliyor. cemaati islamii kimdir kimlerden oluşur kurucusu kimdir görüşleri nedir bilen var mı ?
  zannetmiyorum ki sosyal medyada  coşkuya kapılanların % 98 i haberi yok tanımıyor ama dalgaya geldi bir kere...

bangladeş dünyanın neresindedir bu adam ne yapmış ki idam ile yargılanmış yargılayan mı haklı yargılanan mı sorduk mu soruşturduk mu adil ve tarafsız olarak ele aldık mı ki her sakallı görüneni dedem kabul edilmesi gibi adamı sakallı gördük islam alimi diye coştuk ?

dışarıdan baktığımız için haberimiz yok.
pekiyi gün gelir fetullah gülen-adnan oktar-cübbeli ahmet-nihat hatipoğlu...vb din bezirganları idam edilecek olsa (ki hangisi idam edilecek olsa son sözleri molla ya benzer nitelikte olacaktır) hadi sen ben biz biliyoruz bunların ne ayak olduğunu. bangladeşteki müslümanlarda ordan bizim oraya baktığımz gibi bakıp "vayy türkiyede islam alimi idam ediliyor..."  diye coşkuya girseler farkımız kalı mı onlar ile ?

diğer bir konu;
idam olana kadar ses çıkmayan bangladeş halkı idamdan sonra sokağa dökülmüş (resim doğru ise epey epey kalabalık)
bu kalabalık kitle idamdan önce neredeydi ? diye sormadan edemiyorum.

ayrıca neden müslümanların sokak eylemleri savaş görüntüsü şeklinde arz eder ? medenii lik müslümanın mı batının mı şiarı ?

molla ile alıp veremediğim yok. allah rahmet etsin, ona kötü dediğim de yok.
tek sıkıntım müslüman kitlelerin/yığınların düşünmeden sorgulamadan bilgi sahibi olmadan duygusal tepkisel hareket etmeleri.

islam huzur ve barış dini derler;
huzurlu ve barış içinde yaşayan islam beldesi islam halkı var mı ?
sorun islamda mı müslümanda mı ?
(bu da şeytanın bana sordurttuğu soru)

ozan_er
ozaner
Daimi Üye
**

adalet ve özgürlük dinimdir

« Yanıtla #5 : 15 Aralık 2013, 12:19:12 ÖÖ 00 »

sorun şahısla ilgili sorun değildir .Şahsın durumu ve inançları mesele değildir sorun islami duyarlılıktan kaynaklanmaktadır .Zira Müşrik zorbalar onu islam ve müslüman kavramları üzerinden değerlendirme yaparak asmaktadırlar

Yukarıdaki amerikancı entel dantel bulmacacı müsteşrik 19.cu  kafa kendi ezgin ve bezginliğini perdelemek adına bir takım söylemlerde bulunmaktadır. Bu ağız amerikancı ve zorba müstexrik ağzıdır.

Sondenem de ikiyüzlü komlexli zihin zalime söz geciremeceğini bildiğinden dönüp dönüp mazluma çatmakta  kendince çıkış kapısı aralamak olmazsa asılanı suçlamakta oda olmazsa mazlum halkı suçlamakta bu basit edilgen fırsatçı ezik zihniyet dünya müstekbirleri kafir ve müşriklerine söz söylemek yerine  ne bulurum da mazlumlara çatarım hesabı yapmakta

inançları ve değerleri tartışılabilir ama müslüman olduğu için asılmıştır onurlu izzetli bir tavır göstermiştir amerikancı ağızların onu kirletmeye hakkı yoktur  Rabbim şahitlerden kabul etsin
maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #6 : 15 Aralık 2013, 03:53:02 ÖS 15 »

ben diyorum ki müslüman kontrolsüz ve akledilmemiş(düşünülmemiş) duygusal heyecanlar ile tepki göstermemeli araştırarak öğrenerek aklederek düşünerek rabbin(kitabının) çizdiği yön ve yolda hareket etmeli diyorum. ama coşkunun biri geliyor biri gidiyor. coşkun olmayan biri var mı ?

ozan_er
ozaner
Daimi Üye
**

adalet ve özgürlük dinimdir

« Yanıtla #7 : 15 Aralık 2013, 05:40:25 ÖS 17 »

Kontrol dediğimiz şeyin tanımı ne mesala düşün ki adam senin gibi düşünmüyor ve  ortak paydanız çok az sence kayda değer bir düşünsel yapıya sahip değil

o zaman  asılabilir sömürülebilir ve zulme uğrayabilr mi  

akletmek dediğimiz şey yeryüzü pratiklerinden kopmuş tevhid şirk mücadelesinden bağımsız

klavye üzerinden yapılan etimolojik ve epistomolojik çıkarımlarmıdır, Bunun Hayattaki karşılğı nedir.

Kuranı bulmaca kitabı sanan 19 . cu çarpık akıl kökenini nereden alıyor ki zulme karşı çıksın

akletmek hayat gerçekleri ile bağlam kurmaktır 2/75, 2/73, 2/242, 6/32, 6/151, 7/169, 11/51, 12/2, 21/10, 23/80, 24/61, 26/28, 28/60, 36/62, 37/138,

Hayata dair , düşünce ve davranışlardaki çelişkileri farketmektir : 2/44, 3/65, 7/169, 10/16, 10/51, 12/109, 21/67.

Akletmenin kalplerle olduğunu görmek gerektir  (= kulubun ya’kılune biha) işaret eden ayet: 22/46.

Yani akıl Kuran aklı vahyi ve hayatı bütünselleştirmekte kesinlikle ayırmamakta  zaten  hak üzere oluşun, doğru hükümler vermenin ve cehennemden kurtuluşun mümkün olabileceğini  hatırlatmakadır

BU zulmu işleyenlerin dertleri ne kadir ne ali ne Ahmet onların derdi Allah onların Allahla sorunları var  bunu inançlı insanlar üzerinden savaş veriyorlar. olayın hayata bakan yönü bu heyacan değil  idrak tir

KUSURA BAKMA arkadaş belki bunların muhatabı değilsin  ama sosyal medyada bu konuda çokca yorum yapan Allame var sözüm onlara
Müslüman
Süper Aktif Üye

Allah c.c kelamını kul kelamı ile eşitlemeyin.

« Yanıtla #8 : 17 Aralık 2013, 04:01:25 ÖS 16 »

valla max ben dediğini yaptım
merak ettim ve baktım, kim bu molla diye
hele hele cemat-i islami partisi üyesi, sekreteri denilince daha da bir merak saldım

Pakistan İslam Cumhuriyeti
Başlık bu ve bu sistemde kurulmuş ve siyaset yapan bir parti

AK Parti olunca demokratik sisteminde siyaset yapmanın adı küfür oluyor ama
iş Pakistan Cumhuriyetine ve molla Abdülkadir'e gelince, aynı kesim birden çark ediyor.

Hani idam edilmesini elbette savunuyor değiliz ama bir Seyyid Kutup çıkmaz burdan...

İyisi mi ben susayım
serender
Emektar Yönetici
*

Dosdoğru ol!

« Yanıtla #9 : 17 Aralık 2013, 04:20:30 ÖS 16 »

Yani diyorsunuz ki zamanında Erbakan Hocayı idam etselerdi ben ses çıkartmazdım?
Yani Erbakan hocaya yapılan muameleler siyasetin cilvesi?
Erbakan Hocanın üstüne gitmelerinin altında dini bir neden yok?

'Ey iman edenler, Allah için hakkı ayakta tutanlar ve adaletle şahitlik yapanlar olunuz' 5/8
maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #10 : 17 Aralık 2013, 06:30:03 ÖS 18 »

konu ile ilgili bulabildiğim bilgi ve belgeler...

Bursa‘da “Cemaat-i İslami ve Mevdudi” Semineri

Abdülkadir Molla Kimdir?

Bangladeşli Seyyid Kutup -- Mustafa Özcan

Bir İdamın Arka Planı: Abdülkadir Molla Neden Öldürüldü?

Bangladeş uluslararası savaş suçları mahkemesi ve yargılama sorunları / Rapor

RAPOR İÇİN TIKLAYINIZ

FECR
Genel Yönetici
*

Selam Hidayete Tabi Olana

« Yanıtla #11 : 17 Aralık 2013, 07:02:59 ÖS 19 »

Max amma araştırmacısın Smiley

valla max ben dediğini yaptım
merak ettim ve baktım, kim bu molla diye
hele hele cemat-i islami partisi üyesi, sekreteri denilince daha da bir merak saldım

Pakistan İslam Cumhuriyeti
Başlık bu ve bu sistemde kurulmuş ve siyaset yapan bir parti

AK Parti olunca demokratik sisteminde siyaset yapmanın adı küfür oluyor ama
iş Pakistan Cumhuriyetine ve molla Abdülkadir'e gelince, aynı kesim birden çark ediyor.

Hani idam edilmesini elbette savunuyor değiliz ama bir Seyyid Kutup çıkmaz burdan...

İyisi mi ben susayım

Susman iyidir Smiley
Maalesef buralarda Abdulkadir Molla gibi bir adam yetişmiyor. Zaten yetişse de adamı çabucak harcamayı seviyoruz. Abdulkadir Molla davasının bedelini kanıyla ödeyerek şehit oldu.Bize düşen onu tekdir değil takdir etmek olmalıdır. Allah şehadetini kabul etsin.

maxpayna
Genel Yönetici
*

« Yanıtla #12 : 17 Aralık 2013, 11:48:07 ÖS 23 »

müslüman arkadaşımız çok güzel cümle kurdu aslında anafikir belki o olabilir  :

Alıntı
müslüman

elbette dünyanın neresinde olursa olsun bir müslümana inancından dolayı yapılan zulm ve katl bizi üzer rahatsız eder.
abd usama bin ladin i katlederken bile usame bin ladin in gerçek kimliğini gündemini inancını bilmesek bile islamdan taraf görünmesi ve düşmanı şeytan abd olması nedeni ile biz de rahatsızlık uyandırdı. ama olayları fikirleri kişileri tanımadan tahlil etmeden duygusal geçici tepkiler doğmaya başladı...

başka bir paylaştığım makaledeki şu paragrafı önemsiyorum :

Alıntı

İslam dünyasında, Muhammed Abduh’la başlayan bilinç düzeyindeki artış Siyasal İslamı do-
ğurmuş, Mısır’da neşet eden İhvan-ı Muslimin ve İran İslam İnkılâbı’nın dünya çapındaki yansıma-
ları Türkiye’deki İslamî potansiyeli de doğrudan etkilemiştir. Yalnız, Türkiye’deki İslamî cenah akan
bu nehri besleyip zenginleştirmek yerine sadece tüketmiştir. Bu bilgi birikimi, inkılabî söylem ve
hareketleri sloganvari bir hayat anlayışıyla içselleştirmeden tüketmeye başlayınca bir dizi toplumsal
handikaplar doğmuştur.

http://www.islamidusunce.net/forum/index.php/topic,12863.msg76829.html#msg76829

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: